[Olimpiyatlar||Dünya  Şampiyonaları|| Avrupa Şampiyonaları || Akdeniz Oyunları || DünyaKupası ||Dünya Ordular Şampiyonası || Dünya Askeri Oyunları]

GREKOROMEN GÜREŞ DÜNYA ŞAMPİYONALARI

TARİH

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

23.05.1904

1.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Vienna (AUT)

08.04.1905

2.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Berlin (ALL)

20.05.1907

3.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Frankfurt (ALL)

08.12.1908

4,DÜNYA ŞAMPİYONASI

Vienna (AUT)

03.10.1909

5.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Vienna (AUT)

06.06.1910

6.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Duesseldorf (ALL)

25.03.1911

7.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Helsinki (FIN)

27.07.1913

8.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Breslau (ALL)

04.09.1920

9.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Vienna (AUT)

05.11.1921

10.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Helsinki (FIN)

08.03.1922

11.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Stockholm (SWE)

20.03.1950

12.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Stockholm (SWE)

17.04.1953

13.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Napoli (ITA)

21.04.1955

14.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Karlsruhe (GER)

24.07.1958

15.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Budapest (HUN)

05.06.1961

16.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Yokohama (JPN)

25.06.1962

17.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Toledo (USA)

01.07.1963

18DÜNYA ŞAMPİYONASI

Helsingborg (SWE)

06.06.1965

19.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Tampere (FIN)

20.06.1966

20.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Toledo (USA)

01.09.1967

21.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Bucharest (ROM)

03.03.1969

22.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Mar del Plata (ARG)

04.07.1970

23.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Edmonton (CAN)

02.09.1971

24.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Sofia (BUL)

11.09.1973

25.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Tehran (IRI)

10.10.1974

26.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Katowice (POL)

11.09.1975

27.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Minsk (URS)

14.10.1977

28.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Gothenburg (SWE)

20.08.1978

29.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Mexico-City (MEX)

21.08.1979

30.DÜNYA ŞAMPİYONASI

San Diego (USA)

28.08.1981

31.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Oslo (NOR)

09.09.1982

32.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Katowice (POL)

22.09.1983

33DÜNYA ŞAMPİYONASI

Kiev (URS)

08.08.1985

34.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Kolbotn (NOR)

23.10.1986

35.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Budapest (HUN)

19.08.1987

36.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Clermand-Ferrand (FRA)

24.08.1989

37.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Martigny (SUI)

19.10.1990

38.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Ostia (ITA)

27.09.1991

39.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Varna (BUL)

16.09.1993

40.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Stockholm (SWE)

08.09.1994

41.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Tampere (FIN)

01.10.1995

42.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Prague (CZE)

10.09.1997

43DÜNYA ŞAMPİYONASI

Wroclaw (POL)

27.08.1998

44.DÜ.NYA ŞAMPİYONASI

Gaevle (SWE)

23.09.1999

45.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Athens (GRE)

06.12.2001

46.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Patras (GRE)

20-22- Eylül 2002

47.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Moskova (Rusya)

2003

48.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Creatil (Fransa)

30.9.2005

48.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Budapeşte (Macaristan)

25-9-1-10-2006

49.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Guanghzou (Çin)

17-19-Eylül-2007

50.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Bakü (Azerbaycan)

09-25-2009

51.DÜNYA ŞAMPİYONASI

Herning (Danimarka

2010

52.DÜNYA ŞAMPİYONASI

 
2011 53.DÜNYA ŞAMPİYONASI  
2013 54.DÜNYA ŞAMPİYONASI  
2014 55.DÜNYA ŞAMPİYONASI  
2015

                  56.DÜNYA ŞAMPİYONASI

 

 

 

DÜNYA GREKOROMEN  GÜREŞ ŞAMPİYONALARINDA

DERECEYE GİREN GÜREŞÇİLERİMİZ

 

1950-STOCKHOLM (İSVEÇ)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

87

Muharrrem Candaş

1950 STOCKHOLM

1

52

Ali Yücel

"

2

57

Halil kaya

"

2

73

Celal Atik

"

2

79

Ali Özdemir

"

2

67

Tevfik Yüce

"

3

Ağır

Adil Candemir

"

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1953-NAPOLİ (İTALYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

52

Ahmet Bilek

1953 NAPOLİ

2

67

Tevfik Yüce

"

4

79

İsmet Atlı

"

4

73

Bekir Büke

"

5

57

Kemal Demirsüren

"

5

Ağır

Süleyman Baştimur

"

5

87

Hilmi Tafracı

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1955-KALSRUHE (F.ALMANYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

57

Yaşar Yılmaz

1955 KALSRUHE

2

62

Müzahir Sille

"

2

52

Hüseyin Akbaş

"

3

Ağır

Hamit Kaplan

"

3

79

İsmet Atlı

"

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1958-BUDAPEŞTE (HUN)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

67

Rıza Doğan

1958 BUDAPEŞTE

1

73

Kazım Ayvaz

"

1

57

Yaşar Yılmaz

"

2

62

Müzahir Sille

"

2

Ağır

Hamit Kaplan

"

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1961-YOKOHAMA (JPN)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

62

Yaşar Yılmaz

1961 YOKOHAMA

2

Ağır

Hamit Kaplan

"

2

52

Burhan Bozkurt

"

3

73

Ziya Doğan

"

3

79

Yavuz Selekman

"

3

87

Tevfik Kış

"

4

67

Rıza Doğan

"

5

57

Sadrettin Özden

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

                                Takım Sıralaması: 1-SSCB (38)  2- Türkiye (27.5)  3-Romanya (26.5)  4-Macaristan (15) 5-Yugoslavya(12)6-Çekoslavakya(8.5)

 

1962-TOLEDO (USA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

70

Kazım Ayvaz

1962 TOLEDO

1

87

Tevfik Kış

"

1

52

Burhan Bozkurt

"

3

63

Rıza Doğan

"

3

78

Yavuz Selekman

"

3

97

İsmet Atlı

"

3

Ağır

Hamit Kaplan

"

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                1-SSCB (40) 2-TÜRKİYE (31)  3-Bulgaristan(20.5) 4-Macaristan(16) 5-B.Almanya(8.5)  6-Japonya(8)

 

1963-HELSİNKİ (FİNLANDİYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

87

Tevfik Kış

1963 HELSİNKİ

1

97

Hamit Kaplan

"

3

78

Fahrettin Çankaya

"

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                               1-Rusya (37.5)   2-Macaristan(18.5)  3-Yugoslavya(17)  4-İsveç (16.5)  5-Bulgaristan (14.5)  6-Türkiye (13)

 

 

1965-TAMPERA (FİNLANDİYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

78

Sırrı Acar

1965 TAMPERA

3

87

Tevfik Kış

"

4

Ağır

Bekir Aksu

"

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 1-sscb (42) 2-Polonya (18)  3-Bulgaristan (16.83)   4-Macaristan (11.33) 5-Romanya(10) 6-B.Almanya(10)

 

 

1966-TOLEDO (USA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

87

Tevfik Kış

1966 TOLEDO

2

57

Ünver Beşergil

"

3

63

Metin Alakoç

"

4

70

Kazım Ayvaz

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                  1-SSCB (39.5)  2-Bulgaristan (19.33) 3-Romanya (14.5)   4-B.almanya (14) 5-Finlandiya (12.5) 6-Türkiye   (12.33)   

 

 

1967 Bükreş-ROMANYA 21.dünya şampiyonası

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

   

Dünya Şampiyonası Bükreş

 

63

Metin Alakoç

^

4

70

Vahap Pehlivan

^

3

78

Sırrı Acar

-1967 yılındaki şampiyonada fila hatasını kabul etti sırrı acar'a kupası ve madalyasını verdi fakat fila kayıt

larında Rus güreşcçisi igumenov victor birinci olarak kayıtlarda vardır fakat

asıl birinsi sırrı acardır.Tarafgir ve aynı bloğu destekleyen hakemlerin hatası sonucu madalyası gasp edilsede daha sonra fila tarafından geri verildi.gerçek dünya şampiyonu SIRRI ACAR dır

1967 fila kayıtları(Tıklayınız)

fila Kayıtlarında 4 olarak belirtilmekte

BİRİNCİ ŞAMPİYON

                                1-SSCB (42) 2-Macaristan (29)  3-Romanya (26) 4-Bulgaristan (13.5) 5-Türkiye (9.5) 6-Finlandiya (8)

 

 

 

1969

Mardel Plata (Arjantin)

3-10-Mart 1969

 

TÜRKİYE BU ŞAMİYONAYA İŞTİRAK ETMEDİ

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                               1-sscb (53)   2-Bulgaristan (26) 3-Romanya (23)  4-isveç(20)  5-Finlandiya (12.5) 6-B.Almanya (12.5)

 

 

1970-EDMONTON (CANADA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

100

Gıyasettin Yılmaz

"

5

68

Seyit Hışırlı

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                   1-Sov.Birliği (43)  2-Bulgaristan (27.5)  3-Yugoslavya (22)  4-Macaristan (19.5) 5-Romanya (19.5) 6-Japonya (17) 

                                                                       

 

1971-SOFYA (BUL)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

48

Hızır Sarı

1971 SOFYA

2

82

Ali Yağmur

"

4

62

Metin Alakoç

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                1-Bulgaristan (46) 2.S.birliği (39.5) 3-Macaristan (23)  4-Yugoslavya (18)  5-Romanya (16)  6-Polonya (14.5)

 

 

1973-TAHRAN (İRAN)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

57

Mehmet Uysal

1973 TAHRAN

5

90

İbrahim Kumaş

"

5

100

Gürbüz Lü

"

5

130

Ömer Topuz

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 1-Sovyetler B.(41) 2-Polonya (35)  3-Bulgaristan (30)  4-Romanya (l6.5) 5-Yugoslavya (16)  6-Macaristan (13)

 

 

1974-KATOWİÇE (POLONYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

62

Mücahit Güngör

1974 KATOWİÇE

6

100

Kenan Ege

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 1-SSCB (55)  2-Bulgaristan (36) 3-Polonya (23)   4-Romanya (23)   5-  Macaristan (20)   6-Doğu almanya (12)

                 

 

 

1975-MİNSK (SSCB)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

52

Bilal Tabur

1975 MİNSK

2

48

Salih Bora

"

4

90

Aslan Aslan

"

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                    1-SSCB (56) 2-Bulgaristan (34) 3-Polonya (26) 4-Romanya (20)  5-Macaristan (18) 6-Doğu Almanya (10)

 

 

1977-GÖTEBORG (İSVEÇ)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

48

Salih Bora

1977 GÖTEBORG

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                  1-SScb (39) 2-Bulgaristan (32) 3-Romanya (25) 4-Macaristan 21  5-İsveç  20  6-Yugoslavya (13.5)

 

 

1981-OSLO (NORVEÇ)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

48

Salih Bora

1981 OSLO

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 1-Sovyet.Bir (49) 2-Macaristan (23)  3-finlandiya (21) 4-Bulgaristan (18) 5-Polonya (17) 6-Yugoslavya (15)

 

 

 

1982-KATOWİÇE (POLONYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

48

Salih Bora

1982 KATOWİÇE

2

57

Serhat Karadağ

"

4

68

Sümer Koçak

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                  1-Sovyetler Birliği 46   2-Polonya 31   3-Romanya 30  4-Bulgaristan 30  5-Yugoslavya 17   6-Macaristan-13                         

 

 

1983-KİEW (SSCB)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

52

Erol Kemah

1983 KİEW

2

57

Serhat Karadağ

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                  1-Sovy Bir 46   2-Bulgaristan 30  3-Polonya 20.5  4-Macaristan 20.5   5-Romanya 15   6-İsveç 11.5

 

1986-BUDAPEŞTE (HUN)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

48

Muzaffer Aydın

1986 BUDAPEŞTE

9

62

Abdurrahim Kuzu

"

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 1-SSCB  46  2-Bulgaristan 30   3-Polonya 20.5  4-Macaristan 20.5   5- Romanya 15   6-isveç 11.5

 

 

1987-CLERMOND FERRAND (FRA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

68

Sümer Koçak

1987 CLERMOND FERRAND

5

57

Serhat Karadağ

"

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                1-SSCB 47   2-Bulgaristan 23  3-Polonya 21  4-finlandiya 19  5-Romanya 13  6-Macaristan 11

 

 

 

1989-MARTİGNY (İSVİÇRE)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

52

Remzi Öztürk

1989 MARTİGNY

2

57

Erdoğan Karali

"

9

68

Salih Yılmaz

"

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                1-Rusya 90  2-Macaristan 53  3-Bulgaristan 45   4-Macaristan 44   5-Güney kore 35 6-ABD 35

 

 

1990-ROMA (İTALYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

48

Ömer Elmas

1990 ROMA

7

74

Erol Koyuncu

"

9

82

Hakkı Başar

"

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 1-SSCB 95  2-Macaristan  3-Bulgaristan 

 

1991-VARNA (BUL)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

62

Mehmet Akif Pirim

1991 VARNA

2

57

Ergüder Bekişdamat

"

10

130

Şaban Donat

"

10

 

 

"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                1-SSCB 77 2-Bulgaristan 60  3-Küba 37

 

 

1993-STOCKHOLM (İSVEÇ)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

82

Hamza Yerlikaya

1993 STOCKHOLM

1

74

Yalçın Karapınar

"

5

130

Tahir Yılmaz

"

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                1-Rusya 75  2-Küba 51    3-İsveç 43

 

 

1994-TAMPERA (FİNLANDİYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

48

Bayram Özdemir

1994 TAMPERA

4

57

Şeref Eroğlu

"

5

100

Tahir Yılmaz

"

6

74

Erol Koyuncu

"

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 1-Rusya 69 2-Ukrayna  50  3-Polonya 44   4-Bulgaristan 35   5-Almanya 30   6-Küba 29 

 

 

1995-PRAG (SLOVAKYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

82

Hamza Yerlikaya

1995 PRAG

1

90

Hakkı Başar

"

1

48

Bayram Özdemir

"

7

100

Tahir Yılmaz

"

9

130

Şaban Donat

"

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                1-Rusya 75  2-Almanya 39  3-Polonya 31  4-Ukrayna 30   5-Abd 30  6-Kazakistan 30  7-isveç 28  8-Türkiye 27  9-Küba 27

 

                               

1997-WROCLAW (POLONYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

54

Ercan Yıldız

1997 WROVLAW

1

58

Ergüder Bekişdamat

"

15

63

Şeref Eroğlu

"

1

69

Mecnun Güler

"

9

76

Nazmi Avluca

"

6

85

Hamza Yerlikaya

"

2

97

Hakkı Başar

"

10

130

Şaban Donat

"

10

 

 

 

 

 

 

 

 

                                  1-Rusya  70   2-Türkiye 38   3-Almanya 31  4-Bulgaristan 28  5-Küba 25  6-Ukrayna 26  7-Macaristan 24 8-Kazakistan 22

 

 

1998-GAEVLE (SWE)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

54

Ercan Yıldız

1998 GAEVLE

20

58

Ergüder Bekişdamat

"

11

63

Şeref Eroğlu

"

2

69

Mecnun Güler

"

5

76

Nazmi Avluca

"

3

85

Hamza Yerlikaya

"

5

97

Hakkı Başar

"

6

130

Şaban Donat

"

12

 

 

 

 

 

 

 

 

                                1-Rusya 66 2-G.kore 26  3-Türkiye 34  4-Kazakistan 27 5-Macaristan 26   6-Bulgaristan 26  7-Romanya 22 8-Küba 19

 

 

1999-ATİNA (GRE)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

63

Şeref Eroğlu

1999 ATİNA

2

76

Nazmi Avluca

"

1

97

Hakkı Başar

"

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                               1-Rusya 40 2-Küba 38  3-G.kore 32  4-Kazakistan 26   5-Türkiye 26  6-B.Rusya 25  7-Macaristan 22  8-Almanya 19 9-İsveç 18

 

 

2001-PATRAS (GRE)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

97

Mehmet Özal

2001 PATRAS

3

85

Hamza Yerlikaya

"

9

69

Mahmut Altay

"

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                  Türkiye 11 puanla 14 cü sırada yer aldı.

 

7.DÜNYA GREKOROMEN GÜREŞ ŞAMPİYONASI

20-22 Eylül Moskova-2002

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Ercan Yıldız

Dünya Şampiyonası

9

60

Şeref Tüfenk

"

9

66

Şeref Eroğlu

"

9

74

Mahmut Altay

"

9

84

Hamza Yerlikaya

"

9

96

Mehmet Özal

"

1

120

Yekta Yılmaz Gül

"

9

                                              Takım Klasmanı : 1-Rusya 45 pt  2-Gürcistan 27 pt  3-Küba 26 pt   

                                              4-Usa ve Bulgaristan 22 puanla 4 cülüğü paylaşırken Türkiye  21 puanla 6 cı sarada yer aldı.

 

2003-48.DÜNYA GREKOROMEN GÜREŞ ŞAMPİYONASI

CREATİL-FRANSA

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Ercan Yıldız

Dünya Şampiyonası

16

60

Bünyamin Emik

"

7

66

Şeref Eroğlu

"

6

74

Mahmut Altay

"

18

84

Hamza Yerlikaya

"

7

96

Mehmet Özal

"

14

120

Yekta Yılmaz Gül

"

21

                                     1-GEO 29  2-Rusya 25   3-Ukrayna 25  4-G.Kore 22  5-İsveç 20  6-Macaristan 19  7-Küba 17  8-Bulgaristan 15  9-Polonya 15

 

 

2005-DÜNYA ŞAMPİYONASI

30-9-2005 Budapeşte-MACARİSTAN

 

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Bayram Özdemir

Dünya Şampiyonası

16

60

Bünyamin Emik

"

11

66

Şeref Eroğlu

"

22

74

Mahmut Altay

"

9

84

Nazmi Avluca

"

3

96

Hamza Yerlikaya

"

1

120

Yekta Yılmaz Gül

"

3

                                  1-Macaristan  41  2-Rusya  27   3-Türkiye 26   4-Küba 25  5-Bulgaristan 24  6-G.Kore 23  7-Ukrayna  23  8-B.Rusya 20

 

 

 

GUANGHZOU-ÇİN

 25-9-1-10-2006

TARİHTEKİ İLK DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUMUZ

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Bayram Özdemir

Dünya Şampiyonası

26

60

Bünyamin Emik

"

3

66

Şeref Eroğlu

"

5

74

Mahmut Altay

"

29

84

Nazmi Avluca

"

2

96

Hamza Yerlikaya

"

3

120

İsmail Güzel

"

3

 

                                      TÜRKİYE TARİHİNDE İLK KEZ TAKIM HALİNDE DÜNYA ŞAMPİYONU :  1-TÜRKİYE 39 PUAN 

                                                  2-RUSYA 34  2-AMERİKA 34  4CÜ- Gürcistan 29 ve 5nci İran  ise 27 puan aldılar

 

 

DÜNYA ŞAMPİYONASI

17-19-EYLÜL-2007 BAKÜ-AZERBEYCAN

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Haşim Baykara

Dünya Şampiyonası bakü

32

60

Bünyamin Emik

"

37

66

Şeref Eroğlu

"

19

74

Refik Ayvazoğlu

"

19

84

Nazmi Avluca

"

7

96

Serkan özden

"

8

120

İsmail Güzel

"

21

                                 1 UNITED STATES (USA) 31 2 RUSSIA (RUS) 30 3 GEORGIA (GEO) 28 4 IRAN R.I. (IRI) 26 5 SOUTH KOREA (KOR) 24

                                 6 FRANCE (FRA) 23  KAZAKHSTAN (KAZ) 21 8 HUNGARY (HUN) 19 9 BULGARIA (BUL) 18 

                                 TÜRKİYE TAKIM HALİNDE 23 PUANLA 23 cü dereceyi (polonya ve italya ile paylaşmıştır.

                                 Buda 25 ci sıra anlamına gelmektedir.  Türkiye 2006 yılında dünya şampiyonluğunu 39 puanla kazanırken ,

                                2007 bir yıl sonra 6 puanla 25 ci olması 1987 yılından yani 20 yıldır grekoromen milli takımımızın almış olduğu en kötü sonuç

                                burada alınmıştır.

 

 

2009-09-25

DÜNYA GREKOROMEN GÜREŞ ŞAMPİYONASI

Herning-DANİMARKA

TARİHİMİZDEKİ İKİNCİ DÜNYA TAKIM ŞAMPİYONLUĞU
 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Erhan KARAKUŞ

Dünya Şampiyonası Herning

5

60

Soner SUCU

"

5

66

Abdullah COŞKUN

"

27

74

Selçuk ÇEBİ

"

1

84

Nazmi AVLUCA

"

1

96

Serkan ÖZDEN

"

7

120

Rıza KAYAALP

"

3

                                 GENEL TAKIM KLASMANI. 1-TÜRKİYE 44 PUANLA DÜNYA ŞAMPİYONU  2-İRAN (39 puan) 

                                           3-Azerbeycan (38 puan) 4-Rusya (31 puan) 5-Küba (26 puan)

 

2010

DÜNYA GREKOROMEN GÜREŞ ŞAMPİYONASI MOSKOVA

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Ferhat TEKİN

Dünya Şampiyonası  MOSKOVA

15

60

Abdulsamet Uğurlu

"

18

66

Vasıf Arzumanov

"

3

74

Selçuk ÇEBİ

"

1

84

Nazmi AVLUCA

"

5

96

Ahmet TAÇYILDIZ

"

14

120

Rıza KAYAALP

"

3

                                  Genel takım klasmanı: 1 Rusya 46   2-Türkiye 32  3-Azarbeycan 26  3-ermenistan 26   5-Küba 26  5-bulgaristan 26

 

DÜNYA GREKOROMEN GÜREŞ ŞAMPİYONASI

2011

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Ayhan Karakuş

Dünya gr romen güreş şamp

26

60

Mustafa Sağlam

Dünya gr romen güreş şamp

20

66

Şeref Tüfenk

Dünya gr romen güreş şamp

33

74

Selçuk Çebi

Dünya gr romen güreş şamp

2

84

Nazmi Avluca

Dünya gr romen güreş şamp

3

96

Cenk İldem

Dünya gr romen güreş şamp

3

120

Rıza Kayaalp

Dünya gr romen güreş şamp

1

                                                            Takım Klasmanı: 1.Rusya (41puan)  2-Türkiye (35)  3-İran (30) 4-Beyaz Rusya (25)

                                                                              5-Kazakistan (23)  6-Bulgaristan (21) 7-Azerbaycan (21)

 

DÜNYA GREKOROMEN GÜREŞ ŞAMPİYONASI

2013-09-20 Budapest (HUN-2013)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Fatih Üçüncü

Dünya Gr romen güreş şamp

24

60

Mevlüt Arık

Dünya Gr romen güreş şamp

14

66

Yüksel Atakan

Dünya Gr romen güreş şamp

9

74

Emrah Kuş

Dünya Gr romen güreş şamp

3

84

Selçuk Çebi

Dünya Gr romen güreş şamp

21

96

Cenk İldem

Dünya Gr romen güreş şamp

10

120

Rıza Kayaalp

Dünya Gr romen güreş şamp

2

                                 Takım Klasmanı: 1-Rusya (44)  2-South Korea (37) 3-Macaristan (31) 4-Arm (28) 5-AZE (27) 6-kzk (21) 7-Türkiye 20

                                  8-İran (19) 9-Usa(15)

 

 

DÜNYA GREKOROMEN GÜREŞ ŞAMPİYONASI

                                                                                                   2014-09-08 Tashkent (UZB)

2014

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

59

fatih Üçüncü

Dünya gr romen güreş şamp

21

66

Yüksel Atakan

 

17

71

Yunus Özel

 

2

75

Şeref Tüfenk

 

26

880

Selçuk Çebi

 

3

85

Metehan Başar

 

25

98

Cenk İldem

 

3

130

Rıza Kayaalp

 

2

                                Takım Klasmanı : 1- İran (42)  2-Rusya (36)  3-Türkiye (34)  4-Azerbaycan (32) 5-Almanya (30)  6-Ermenistan (28 )

                                 7-Macaristan(28)

                        

2015 Dünya Gr .Romen güreş Şampiyonası

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

59

 

Dünya gr romen güreş şamp

 

66

 

 

 

71

 

 

 

75

 

 

 

880

 

 

 

85

 

 

 

98

 

 

 

130