[Olimpiyatlar||Dünya  Şampiyonaları|| Avrupa Şampiyonaları || Akdeniz Oyunları || DünyaKupası ||Dünya Ordular Şampiyonası || Dünya Askeri Oyunları]

AVRUPA ŞAMPİYONALARI

Büyükler GREKOROMEN

 

TARİH

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

24.03.1911

Avrupa Şampiyonası

Budapest (HUN)

11.06.1921

Avrupa Şampiyonası

Offenbach (ALL)

05.09.1924

Avrupa Şampiyonası

Neunkirchen (ALL)

17.12.1925

1.Avrupa Şampiyonası

Milano (ITA)

04.09.1926

2.Avrupa Şampiyonası

Riga (LAT)

03.11.1927

3.Avrupa Şampiyonası

Budapest (HUN)

03.04.1929

4.Avrupa Şampiyonası

Dortmund (ALL)

01.03.1930

5.Avrupa Şampiyonası

Stockholm (SWE)

27.03.1931

6.Avrupa Şampiyonası

Prague (CZE)

17.03.1933

7.Avrupa Şampiyonası

Helsinki (FIN)

26.04.1934

8.Avrupa Şampiyonası

Rome (ITA)

19.04.1935

9.Avrupa Şampiyonası

Copenhagen (DEN)

20.05.1937

10Avrupa Şampiyonası

Paris (FRA)

25.04.1938

11.Avrupa Şampiyonası

Tallin (EST)

25.04.1939

12.Avrupa Şampiyonası

Oslo (NOR)

11.04.1947

13.Avrupa Şampiyonası

Prague (CZE)

13.05.1966

14Avrupa Şampiyonası

Essen (GER)

19.05.1967

15.Avrupa Şampiyonası

Minsk (URS)

14.06.1968

16.Avrupa Şampiyonası

Vaesteras (SWE)

05.06.1969

17.Avrupa Şampiyonası

Modena (ITA)

12.06.1970

18.Avrupa Şampiyonası

Berlin (GDR)

28.04.1972

19.Avrupa Şampiyonası

Katowice (POL)

01.06.1973

20.Avrupa Şampiyonası

Helsinki (FIN)

21.06.1974

21.Avrupa Şampiyonası

Madrid (ESP)

27.04.1975

22.Avrupa Şampiyonası

Ludwigshafen(GER)

21.04.1976

23.Avrupa Şampiyonası

Leningrad (URS)

26.05.1977

24.Avrupa Şampiyonası

Bursa (TUR)

22.04.1978

25.Avrupa Şampiyonası

Sofia (BUL)

16.04.1979

26.Avrupa Şampiyonası

Bucharest (ROM)

20.04.1980

27.Avrupa Şampiyonası

Prievidza (CSR)

08.04.1981

28.Avrupa Şampiyonası

Gothenburg (SWE)

01.01.1982

29.Avrupa Şampiyonası

Varna -BUL

21.04.1983

30.Avrupa Şampiyonası

Budapest (HUN)

29.04.1984

31.Avrupa Şampiyonası

Joenkoeping (SWE)

23.04.1985

32.Avrupa Şampiyonası

Leipzig (GDR)

18.04.1986

33.Avrupa Şampiyonası

Piraeus (GRE)

08.05.1987

34.Avrupa Şampiyonası

Tampere (FIN)

13.05.1988

35.Avrupa Şampiyonası

Kolbotn (NOR)

05.05.1989

36.Avrupa Şampiyonası

Oulu (FIN)

11.05.1990

37.Avrupa Şampiyonası

Poznan (POL)

26.04.1991

38.Avrupa Şampiyonası

Aschaffenburg (GER)

24.04.1992

39.Avrupa Şampiyonası

Copenhagen (DEN)

01.01.1993

40.Avrupa Şampiyonası

istanbul (TUR)

15.04.1994

41.Avrupa Şampiyonası

Athens (GRE)

01.01.1995

42.Avrupa Şampiyonası

Besancon (FRA)

27.03.1996

43.Avrupa Şampiyonası

Budapest (HUN)

22.05.1997

44.Avrupa Şampiyonası

Kouvola (FIN)

23.04.1998

45.Avrupa Şampiyonası

Minsk (BLR)

13.05.1999

46.Avrupa Şampiyonası

Sofia (BUL)

14.04.2000

47.Avrupa Şampiyonası

Moscow (RUS)

 13-5-2001

48.Avrupa Şampiyonası

   İstanbul (TUR)

11-14-2002 49.Avrupa Şampiyonası Seinojaki (FİN)
23-05-2003 50.Avrupa Şampiyonası Belgrad (Sır.Kara)
23-5-2004 51.Avrupa Şampiyonası  Belgrad (yugoslavya)
12-4-2005 52.Avrupa Şampiyonası Varna (Bulgaristan)
27-28-4-2006 53.Avrupa Şampiyonası Moskova (Rusya)
19-04-2007 54.Avrupa şampiyonası Sofya (Bulgaristan)
5-4-2008 55.Avrupa Şampiyonası Tampere (Finlandiya)
4-4-2009 56.Avrupa Şampiyonası Vilnius (Litvanya)
17-4-2010 57.Avrupa şampiyonası Bakü (Azerbeycan)

                   

 

1938-Talin (ESTONYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

Ağır

Çoban Mehmet

Avrupa Şampiyonası

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1939-Oslo (NORVEÇ)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

66 Yaşar Doğu Avrupa Şampiyonası 2
87 Mustafa Çakmak " 2
       
       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1947-Prag (ÇEKOSLOVAKYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

73

Yaşar Doğu

Avrupa Şampiyonası

1

79

Muhlis Tayfur

"

2

Ağır

Mustafa Çakmak

"

2

67

Celal Atik

"

3

 

 

 

 

 

1966-Essen (FEDERAL ALMANYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

87

Tevfik Kış

Avrupa Şampiyonası

1

78

Ali Kazan

"

3

70

Kazım Ayvaz

"

4

57

Ünver Beşergil

"

6

97

Gürbüz Lü

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1967-Minsk (SSCB)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

78

Sırrı Acar

Avrupa Şampiyonası

1

52

Metin Çıkmaz

"

4

57

Ünver Beşergil

"

5

87

Tevfik Kış

"

5

63

Metin Alakoç

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1968-Vasteros (İSVEÇ)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

78

Sırrı Acar

Avrupa Şampiyonası

1

63

İlhan Topsakal

"

3

70

Vahap Pehlivan

"

4

57

Muhsin Altun

"

6

Ağır

Nahit Taşer

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1969-Modeno (İTALYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

62

Metin Alakoç

Avrupa Şampiyonası

1

Ağır

Ömer Topuz

"

1

52

Şefik Namlı

"

2

68

Vahap Pehlivan

"

2

48

Muzaffer Can

"

3

74

Sırrı Acar

"

4

90

Necdet Uçar

"

4

100

Gürbüz Lü

"

4

57

Kaya Özcan

"

6

82

Ali Kazan

"

6

 

1970-D.Berlin (D.ALMANYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

52

Metin Çıkmaz

Avrupa Şampiyonası

5

Ağır

Ömer Topuz

"

5

90

Gürbüz Lü

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1972-Katoviçe (POLONYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

100

Nahit Taşer

Avrupa Şampiyonası

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1973-Helsinki (FİNLANDİYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

130

Ömer Topuz

Avrupa Şampiyonası

5

100

Aslan Aslan

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1974-Madrit (İSPANYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

Ağır

Ömer Topuz

Avrupa Şampiyonası

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1975-Ludwigshafen (F.ALMANYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

52

Bilal Tabur

Avrupa Şampiyonası

3

82

Ömer Suzan

"

4

90

Aslan Aslan

"

5

Ağır

Ömer Topuz

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1976-Leningrad (SSCB)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

62

Mehmet Uysal

Avrupa Şampiyonası

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1977-Bursa (TÜRKİYE)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

68

Erol Mutlu

Avrupa Şampiyonası

3

48

Salih Bora

"

4

90

Aslan Aslan

"

5

82

Ömer Suzan

"

6

100

İbrahim Kumaş

"

6

Ağır

Kenan Ege

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1978-Göteborg (İSVEÇ)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

48

Salih Bora

Avrupa Şampiyonası

4

82

Ömer Suzan

"

5

90

Aslan Aslan

"

5

52

Serhat Karadağ

"

6

68

Erol Mutlu

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1979-Bükreş (ROMANYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

Ağır

Kenan Ege

Avrupa Şampiyonası

3

48

Salih Bora

"

4

82

Ömer Suzan

"

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1981-Göteborg (İSVEÇ)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

48

Salih Bora

Avrupa Şampiyonası

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1982-Varna (BULGARİSTAN)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

57

Serhat Karadağ

Avrupa Şampiyonası

3

48

Salih Bora

"

5

52

Erol Kemah

"

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1983-Varna (BULGARİSTAN)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

52

Erol Kemah

Avrupa Şampiyonası

6

68

Esat Metin

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1984-jönköping (İSVEÇ)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

52

Erol Kemah

Avrupa Şampiyonası

6

57

Serhat Karadağ

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1985-Leipzig (D.ALMANYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

57

Serhat Karadağ

Avrupa Şampiyonası

7

48

Muzaffer Aydın

"

8

130

Kenan Çınar

"

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1986-Pireous (YUNANİSTAN)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

48

Fuat Yıldız

Avrupa Şampiyonası

5

62

Hüseyin Demirtaş

"

6

52

Remzi Öztürk

"

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1987-Tampera(FİNLANDİYA)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

57

Serhat Karadağ

Avrupa Şampiyonası

9

48

Fuat Yıldız

"

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1988-Colbotn-İsveç

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

130

Kenan Çınar

Avrupa Şampiyonası

4

48

Fuat Yıldız

Avrupa Şampiyonası

5

62

Hüseyin Demirtaş

Avrupa Şampiyonası

7

42

Muhammed Öztürk

Avrupa Şampiyonası

8

68

Sümer Koçak

Avrupa Şampiyonası

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1989-Kouola-Finlandiya

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

100

Celal İnceler

Avrupa Şampiyonası

6

52

Ömer Esmer

Avrupa Şampiyonası

7

74

Erhan Balcı

Avrupa Şampiyonası

7

82

Mahir Yazıcı

Avrupa Şampiyonası

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1990-Poznan-Polonya

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

48

Varol Vardar

Avrupa Şampiyonası

8
57

Ahmet Bayraktar

Avrupa Şampiyonası

9
68

Erol Koyuncu

Avrupa Şampiyonası

9
82

Hakkı Başar

Avrupa Şampiyonası

9
90

Tahir Yılmaz

Avrupa Şampiyonası

9

130

Şaban Donat

Avrupa Şampiyonası

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1991-Aschaffenburg-Almanya

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

82

Erol Koyuncu

Avrupa Şampiyonası

4

100

Celal İnceler

Avrupa Şampiyonası

4

48

Ömer Elmas

Avrupa Şampiyonası

6

62

Mehmet Akif Pirim

Avrupa Şampiyonası

9

100

Erdoğan Karali

Avrupa Şampiyonası

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1992-Kopenhag-Danimarka

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

52

Remzi Öztürk

Avrupa Şampiyonası

3

74

Erhan Balcı

Avrupa Şampiyonası

3

57

Ergüder Bekişdamat

Avrupa Şampiyonası

6

62

Mehmet Akif Pirim

Avrupa Şampiyonası

7

100

Tahir Yılmaz

Avrupa Şampiyonası

7

90

Hakkı Başar

Avrupa Şampiyonası

8

48

Ramiz Çelik

Avrupa Şampiyonası

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1993-İstanbul-Türkiye

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

82

Hamza Yerlikaya

Avrupa Şampiyonası

2

90

Hakkı Başar

Avrupa Şampiyonası

3

100

Tahir Yılmaz

Avrupa Şampiyonası

5

52

Remzi Öztürk

Avrupa Şampiyonası

6

130

Şaban Donat

Avrupa Şampiyonası

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1994-Atina-Yunanistan

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

57

Şeref Eroğlu

Avrupa Şampiyonası

1

74

Erol Koyuncu

Avrupa Şampiyonası

1

130

Şaban Donat

Avrupa Şampiyonası

4

82

Hamza Yerlikaya

Avrupa Şampiyonası

5

48

Bayram Özdemir

Avrupa Şampiyonası

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1995-Besoncon-Fransa

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

130

Şaban Donat

Avrupa Şampiyonası

2

62

Mehmet Akif Pirim

Avrupa Şampiyonası

6

48

Bayram Özdemir

Avrupa Şampiyonası

7

74

Erol Koyuncu

Avrupa Şampiyonası

7

82

Hamza Yerlikaya

Avrupa Şampiyonası

7

100

Hakkı Başar

Avrupa Şampiyonası

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1996-Budapeşte-Macaristan

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

57

Şeref Eroğlu

Avrupa Şampiyonası

1

74

Nazmi Avluca

Avrupa Şampiyonası

1

82

Hamza Yerlikaya

Avrupa Şampiyonası

1

62

Mehmet Akif Pirim

Avrupa Şampiyonası

5

68

Yalçın Karapınar

Avrupa Şampiyonası

7

48

Bayram Özdemir

Avrupa Şampiyonası

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1997-Kouvola-Finlandiya

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

54

Ercan Yıldız

Avrupa Şampiyonası

15

58

Ergüder Bekişdamat

Avrupa Şampiyonası

3

63

Şeref Eroğlu

Avrupa Şampiyonası

2

69

Mecnun Güler

Avrupa Şampiyonası

11

76

Erol Koyuncu

Avrupa Şampiyonası

10

85

Hamza Yerlikaya

Avrupa Şampiyonası

1

97

Hakkı Başar

Avrupa Şampiyonası

1

125

Şaban Donat

Avrupa Şampiyonası

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1998-Minsk-Beyaz Rusya

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

54

Ercan Yıldız

Avrupa Şampiyonası

7

58

Ergüder Bekişdamat

Avrupa Şampiyonası

17

63

Şeref Eroğlu

Avrupa Şampiyonası

1

69

Mecnun Güler

Avrupa Şampiyonası

11

76

Nazmi Avluca

Avrupa Şampiyonası

3

85

Hamza Yerlikaya

Avrupa Şampiyonası

1

97

Hakkı Başar

Avrupa Şampiyonası

3

130

Şaban Donat

Avrupa Şampiyonası

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1999-Sofya-Bulgaristan

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

54

Ercan Yıldız

Avrupa Şampiyonası

12

58

Ergüder Bekişdamat

Avrupa Şampiyonası

4

63

Şeref Eroğlu

Avrupa Şampiyonası

3

69

Mecnun Güler

Avrupa Şampiyonası

18

76

Nazmi Avluca

Avrupa Şampiyonası

12

85

Hamza Yerlikaya

Avrupa Şampiyonası

1

97

Hakkı Başar

Avrupa Şampiyonası

7

130

Şaban Donat

Avrupa Şampiyonası

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2000-Moskova-Rusya

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

54

Bayram Özdemir

Avrupa Şampiyonası

11

58

Erkan Dündar

Avrupa Şampiyonası

8

63

Bünyamin Emik

Avrupa Şampiyonası

5

69

Mahmut Altay

Avrupa Şampiyonası

13

76

Yusuf Düzer

Avrupa Şampiyonası

20

85

Serkan Özden

Avrupa Şampiyonası

5

97

Mehmet Özal

Avrupa Şampiyonası

3

130

Fatih Bakır

Avrupa Şampiyonası

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2001-İstanbul -Türkiye

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

54

Ercan Yıldız

Avrupa Şampiyonası

2

58

Şeref Tüfenk

Avrupa Şampiyonası

5

63

Şeref Eroğlu

Avrupa Şampiyonası

1

69

Selçuk Çebi

Avrupa Şampiyonası

5

76

Nazmi Avluca

Avrupa Şampiyonası

3

85

Hamza Yerlikaya

Avrupa Şampiyonası

1

97

Mehmet Özal

Avrupa Şampiyonası

5

130

Fatih Bakır

Avrupa Şampiyonası

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2002-Seinaejoki-FİNLANDİYA

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Erkan Dündar

49 Avrupa G.romen Şampiyonası

8

60

Şeref Tüfenk

"

10

66

Şeref Eroğlu

"

1

74

Ali Arıkoğlu

"

15

84

Hamza Yerlikaya

"

1

96

Mehmet Özal

"

14

120

Yekta Yılmaz Gül

"

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takım Klasmanı : 1-Rusya 59 puan 2-Bulgaristan 39        3-Beyaz Rusya 31  4-Türkiye 29 puan

 

 

2003

BELGRAD-SIRBİSTAN KARADAĞ

 

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Bayram Özdemir

Büyükler Avrupa Şampiyonası

5

60

Bünyamin Emik

"

17

66

Şeref Eroğlu

"

1

74

Serkan Özden

"

3

84

Nazmi Avluca " 8

96

Mehmet Özal

"

9

120

Fatih Bakır

"

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23-5-2004     Belgrad Yugoslavya

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Bayram Özdemir

Avrupa Şampiyonası

1

60

Bünyamin Emik

"

3-d

66

Erkan Ulvan

"

11

74

Serkan Özden

"

8

84

Nazmi Avluca

"

1

96

Mehmet Özal

"

6

120

Y.Yılmaz Gül

"

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-4-2005 Varna Bulgaristan

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Bayram Özdemir

Avrupa Şampiyonası

3

60

Mahmut Görez

"

12

66

Şeref Eroğlu

"

17

74

Şeref Tüfenk

"

13

84

Serkan Özden

"

2

96

Hamza Yerlikaya

"

1

120

Y.Yılmaz Gül

"

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27-28 mart 2006 MOSKOVA

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Bayram Özdemir

Avrupa Şampiyonası

5

60

Bünyamin Emik

"

12

66

Şeref Eroğlu

"

3

74

Mahmut Altay

"

3

84

Nazmi Avluca

"

3

96

Hamza Yerlikay

"

1

120

İsmail Güzel

"

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Takım sıralamasında : 1-Türkiye 50 puan   2-Rusya  40 puan  3-Ukrayna 37 puan 4-Belarus 35   5-Ermenistan 28 puan

 

 

19-4-2007 BULGARİSTAN-SOFYA

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Hüseyin Aygün

Avrupa Şampiyonası

16

60

Uğur Tüfenk

"

12

66

Refik Ayvazoğlu

"

3

74

Şeref Tüfenk

"

23

84

Nazmi Avluca

"

9

96

Mustafa Muhammed Çetinyürek

"

12

120

İsmail Güzel

"

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 RUSSIA (RUS) 45  -2 UKRAINE (UKR) 39  3 GEORGIA (GEO) 32 -4 BULGARIA (BUL) 28 -5 FINLAND (FIN) 27 -6 SWEDEN (SWE) 21 

Türkiye ise 18 puanla 7 ci oldu.
 

2008-04-05

Avrupa Grekoromen güreş Şampiyonası

Tampere-FİNLANDİYA

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Hüseyin AYGÜN

Avrupa Şampiyonası

17

60

Atakan YÜKSEL

"

25

66

Şeref EROĞLU

"

10

74

Şeref TÜFENK

"

2

84

Nazmi AVLUCA

"

1

96

Ahmet TAÇYILDIZ

"

8

120

Atilla GÜZEL

"

3

Genel Takım klasmanı: Finlandiya'nın Tampere kentindeki 53. Avrupa Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda Türkiye, 84 kiloda Nazmi Avluca ile 1 altın, 74 kiloda Şeref Tüfenk ile 1 gümüş ve 120 kiloda Atilla Güzel ile 1 bronz madalya kazanıp 31 puanla takım halinde 3. olurken, Rusya, 1'er altın, gümüş ve bronz madalyanın yanısıra 45 puanla takım birinciliğini, Gürcistan da 1'er gümüş ve bronz madalyanın yanısıra 35 puanla ikinciliği aldı

 

 

2009-04-04

Avrupa grekoromen güreş şampiyonası

Vilnius-LİTVANYA

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Rüstem HAMMAT

Avrupa Şampiyonası

14

60

Rahman BİLİCİ

"

17

66

Refik AYVAZOĞLU

"

23

74

Selçuk ÇEBİ

"

3

84

Nazmi AVLUCA

"

2

96

Serkan ÖZDEN

"

5

120

Rıza KAYAALP

"

10

Avrupa şampiyonası genel takım Klasmanı
1-Rusya  (54puan) 2-Polonya (31 puan) 3-Ermenistan (29 puan) 4-Azerbeycan (29 puan) 5-Beyaz Rusya (26 puan) 6-İsveç (25 puan) 7- Türkiye  (24 puan) 8-Gürcistan (22 puan) 9-Ukrayna (21 puan) 10-Bulgaristan (20 puan)
 

 

AVRUPA GREKO ROMEN GÜREŞ ŞAMPİYONASI

2010-04-17-BAKÜ-AZERBEYCAN

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Rustem Hammat

Avrupa Şampiyonası-Bakü Azerbeycan

18

60

Soner Sucu

"

5

66

Refik Ayvazoğlu

"

15

74

Şeref Tüfenk

"

7

84

Nazmi Avluca

"

1

96

Cenk İldem

"

3

120

Rıza Kayaalp

"

1

Genel Takım Sıralaması:1. Rusya 52 Puan ..2-Türkiye 38 puan 2-Ukrayna 38 puan 4-Azerbeycan 31 puan

5-Gürcistan 27 6-Beyaz Rusya 26- 7-Macaristan 25 puan

 

 

       2011-04-02 Dortmund (GER)

2011

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Bayram Özdemir   12

60

Mustafa Sağlam   3

66

Abdussamet Günal   7

74

Selçuk Çebi   5

84

Ahmet Yıldırım   23

96

Cenk İldem   8

120

Rıza Kayaalp   2

 

 

2012

2012-03-06 Belgrade (SRB)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Fatih Üçüncü   3

60

Soner Sucu   15

66

Refik Ayvazoğlu   12

74

Şeref Tüfenk   7

84

Ahmet Yıldırım   10

96

Ahmet Taçyıldız   11

120

Rıza Kayaalp   1

                                 1-Rusya  2-Ukrayna  36-  3-Azerbaycan 34  4-Bulgaristan 30  5-Ermenistan 27  6-Macaristan 26 7-Litvanya 26 8-Türkiye 23

 

 

2013

2013-03-19 Tbilisi (GEO)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

55

Fatih Üçüncü   3

60

Rahman Bilici   14

66

Atakan Yüksel   5

74

Şeref Tüfenk   7

84

Selçuk Çebi   13

96

Cenk İldem   3

120

Rıza Kayaalp   1

                                1-Rusya 51   2-Bulgaristan 45  3-Gürcistan 40  4-Azerbaycan 37 5-Turkiye 36 6-Ermenistan 31 7-B.Rusya 28 8-Ukrayna 24

 

 

2014

2014-04-01 Vantaa (FIN)

 

KG

ADI SOYADI

ŞAMPİYONA

DERECESİ

59

Rahman Bilici   5

66

Atakan Yüksel   16

71

Yunus Özel   3

75

Şeref Tüfenk   7

80

Selçuk Çebi   2

85

Ahmet Yıldırım   11

98

Cenk İldem   2
120 Rıza Kayaalp   1

                                 1-Rusya 54   2-Türkiye 46  3-Azerbaycan 38 4-Macaristan 35  5-Ukrayna 32  6-İsveç 28  7-Ermenistan 26 8-Bulgaristan 22